Ciasto do kawy? Kawowe, jogurtowe i … rogaliki

ciasto-do-kawy-z-rumem-i-sliwkaA może ciasto do kawy? Dlaczego nie. Kawa z ciastkiem lub kawałkiem ciasta smakuje wybornie. Pod warunkiem, że ciasto nie jest przesłodzone a kawa nie jest mdła. Kawa sama w sobie jest dobra i nie potrzebuje wspomagaczy, ale co zrobić jak już przyjdzie ochota na „coś” słodkiego do kawy. Każdy lubi sobie pomlaskać.

W tygodniu sobie nie folguję … żartuję. Wiem, że są blogerzy, którzy trzymają się ściśle diety  i żadnych ciastek, ciast, batoników nie dopuszczają do jadłospisu. Nie działam wbrew sobie. To zbrodnia na żywym organizmie. Spełnianie zachcianek jest głównym punktem w drabinie priorytetów człowieka. Jakże to? Działać wbrew sobie! Co prawda zdrowy rozsądek ma luz decyzyjny, ale nie na tyle, aby działał na moją niekorzyść. Ma wytyczne.

Weekend rządzi się swoimi prawami. Nie po to się człowiek od poniedziałku do piątku oszczędza, aby jeszcze w sobotę i niedzielę wszystkiego sobie odmawiał. Sobotnie popołudnie to ten czas, kiedy delektowanie kawą nabiera szczególnego wymiaru, trwa dłużej.

– Jakie chcesz ciasto do kawy?

– Kawowe

Niezmiennie tak odpowiadam, kiedy żona mnie pyta o ten niezbędny dodatek do kawy. Chyba nikt nie pomyślał, że zdjęcia, które publikuję na blogu i instagramie przedstawiają moje wypieki. To są wypieki żony. Te zdjęcie już znacie, było już publikowane w kilku wersjach. Ciasto czekoladowe nadziewane śliwką w rumie oraz z espresso.

ciasto-do-kawy-rum-i-czekolada

A rogaliki. Czy rogaliki pasują do kawy? Rogaliki kruche z dodatkiem drożdży z mąką orkiszową i marmoladą różaną. Mały, kruchy rogaliczek … można się utytłać marmoladą jak małe dziecko, pochlapać kawą próbując strzepać okruchy. W sobotę oglądam mecz siatkówki w tv, jak mnie emocje poniosą …

rogaliki do kawy

A w niedzielę …

ciasto-jogurtowe

Ciasto jogurtowe z dodatkiem mąki orkiszowej razowej i owocami (jabłka, maliny, banany). Czy takie ciasto komponuje się z kawą? Oczywiście. Komponuje się wręcz idealnie. Dwie kawy latte (dla mnie i dla żony) i mogę świat zdobywać, przynajmniej ten wirtualny.

ciasto-jogurtowe-i-latte

To są chwile, które zostają ze mną najdłużej. Chwile jak motyle … chyba jakoś tak to leciało. Drobne przyjemności, które sprawiają wiele radości. I o to chodzi.

A czy Ty masz ciasto do kawy?

7 thoughts on “Ciasto do kawy? Kawowe, jogurtowe i … rogaliki

  1. Zaniczka

    Ale fajna żona, też chcę taką i przepis na to rumowe – plissss pilssss :)
    Pamiętam w czasie studiów najlepszym ciastem do kawy był………. papieros :)
    Teraz od czasu do czasu Pavlova ale to rumowe Twojej żony.. pragnę :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *