Idziemy na kawę – Colombia Excelso Ep Medellin

Colombia-Excelso-Ep-MedellinLiczyłem na więcej. Liczyłem na fajerwerki. Na mocne doznania smakowe. Tymczasem Colombia Excelso Ep Medellin z Coffee Hunter od początku parzenia pikowała w dół. Rozczarowany byłem. Byłem do pewnego momentu.

Opakowanie kawy, czyli efekt wizualny dla gałek ocznych jest mizerny. Szara paczka z białą nalepką pośrodku. Otwieram. Aromat orzeszków ziemnych i popcornu. Początek znajomości jest obiecujący. Ziarno dosyć ładne. Nie znalazłem wiele defektów. Olejki eteryczne nie wyciekły na wierzch.

Colombia-Excelso-Ep-Medellin-ziarno-kawy

Colombia Excelso Ep Medellin pierwsze mielenie zaliczyła w ekspresie automatycznym. Espresso intensywne, mocny akcent czekoladowy, posmak owoców, ale krótki. Spodziewałem się większych doznań smakowych. Owszem, jest smacznie i aromatycznie. Kawa nie zaskakuje.

Parzę Colombia Excelso Ep Medellin alternatywnymi metodami. Męczę się. Kawa dryfuje w stronę kawy z marketu. Drip, kalita, aeropress nie wzbudzają pozytywnych emocji w kawie. Jest zaledwie poprawnie. Aeropress wyciąga z kawy więcej aromatu orzeszków ziemnych podbitych karmelem z toffi, całość zamyka cierpkość owoców. Jednak to zdecydowanie za mało abym mógł się zachwycać. Ot i kawa. Nic nadzwyczajnego.

Colombia Excelso Ep Medellin – obudź się !

Dochodzę do wniosku, że zakup pół kilowej paczki był błędem. Zastanawiam się. A może to ja coś popieprzyłem!  Schodzę z temperaturą w dół. Mocno. Zwiększam dozę kawy. Kręcę pokrętłem w Comandante. Bingo! No … prawie bingo.

Kawa zmienia oblicze. Na jaw wychodzi skrywana tajemnica. Jest znacznie smaczniej. Intensywniej. Kalita mocno eksponuje smak czekolady i karmelu. Aeropress przy dawce 24 g kawy, temperaturze wody 83 stopnie wyciąga z kawy smak czekolady i orzechów ziemnych. Chciałbym się bardziej pozachwycać ale nie mogę.

Colombia Excelso Ep Medellin z Coffee Hunter nie porywa smakiem. W niskiej temperaturze parzenia kawa jest wyrazista, poszczególne smaki kawy jest łatwo wyodrębnić. Jednakże nie jest to nic wyjątkowego, z czym nie spotkałem się wcześniej. Powiedziałbym, ze dla osób, które nie mają wysokich wymagań do kawy, będzie idealna. Popołudniowa kawka.

Ujrzałem dno w paczce. Odetchnąłem.

Na tą kawę idziemy jeden raz.