Idziemy na kawę Cuba Serrano Superior z palarni Coffee Hunter

cuba-serrano-superiorCuba Serrano Superior trzecia paczka kawy z palarni Coffee Hunter. Za oknem upalnie, duszno, burzowo, gorąco! Klimat jak na Kubie. Mam słabość do kawy z tego regionu. Kuba to nie tylko kawa. Cygara i gorący taniec. Rumba. Dziś idziemy na kawę Cuba Serrano Superior z palarni Coffee Hunter.

Kawa Cuba Serrano Superior z palarni Coffee Hunter zadebiutowała w domowym cuppingu. Specjalnie się do niego przygotowywałem. Godziny poszczenia. Kubki smakowe wyczyszczone do zera. Żadnych nalotów obcych cywilizacji. Notes i ołówek przygotowany. Pamięć ulotna jest. Pierwsze wrażenie? Brak aromatu w paczce. Kawa wyblakła, bezzapachowa. Po zmieleniu czuję nuty kakao.

Po zalaniu kawy wodą czuję aromat moreli i karmelu. Po czterech minutach, siorbię. Siorbię z entuzjazmem. Cuba Serrano Superior jak przystało na kawę z Kuby pachnie dymem, który wgryza się w aromat, łączy z czekoladą miesza się z paleniskiem. Całość jest sucha. Body średnie, stonowane. Brakuje ognia.

cuba serrano superior cygaro

Cuba Serrano Superior jest kawą stałą w uczuciach. Czekałem aż ostygnie, aby posmakować ją odrobinę mniej gorącą. Niestety albo stety … kawa ma ciągle to samo oblicze. Aftertaste (posmak) jest dymny, palony, brzegiem biegnie słodycz moreli a środkiem płyną w dobrej komitywie czekolada z kakao, w oddali przebijają się orzechy. Rumba pełną parą?

Trzecie spotkanie z kawą z palarni Coffee Hunter przypadło mi do gustu. Dwie poprzednie kawy z tej palarni, o których pisałem tutaj i tutaj średnio wypadły w kubku. Fajerwerków nie było. Kawę Cuba Serrano Superior parzyłem alternatywnie. Nie było zaskoczenia. Najlepsze efekty uzyskałem w aeropressie i kalicie. Kawę mieliłem grubo, temperatura wody 85 stopni, czas parzenia 2.30 i 3.30 (odpowiednio). Kawa jest dobrą bazą do  łączenia z lodami oreo. Z mlekiem się nie gryzie, choć znam lepsze małżeństwa. Mała czarna z automatycznego ekspresu ciśnieniowego jest dobrą propozycją, kiedy nie mamy czasu na alternatywne parzenie. Popołudniowy aperitif.

Na kawę Cuba Serrano Superior z palarni Coffee Hunter jeszcze kiedyś się wybierzemy. Na chwilę obecną zostawimy ją w spokoju. Musi poćwiczyć kroki. Rumba tego nie wybacza.