Idziemy na kawę El Salvador SHB La Majada

el-salvador-shb-la-majadaKawa i boks. Przeglądam stronę o boksie (pięściarstwie?), kątem oka dostrzegam w prawym dolnym rogu monitora brązowe ziarna kawy. Wujek Google podrzuca reklamę palarni kawy.  Idziemy na kawę El Salvador SHB La Majada od Coffee Hunter.

Stronę przeglądam parę dni. Spokojnie. Wiem, że kawa w szafce się już kończy, ale nie ma pośpiechu. Zamówienie złożone w odpowiednim momencie skutkuje dostarczeniem paczki w ostatniej chwili. Lubię ryzyko.

Opakowanie kawy jest proste. Na środku opakowania przyklejona biała nalepa. Podstawowe informacje: 100% arabica, profil sensoryczny i data palenia. Data palenia trochę mnie zaniepokoiła. Sprawdzam pozostałe opakowania. Jest znacznie lepiej. O nich później.

Otwieram paczkę i pierwsze rozczarowanie. Aromat … nie ma go. Nie został zapakowany. Zapomnieli? Ziarno matowe w kolorze jasnej czekolady. Pora na parzenie. Idziemy na El Salvador SHB La Majada.

Lubię ten moment – wybór metody parzenia. Mogę sobie podeliberować. Robię zakład ze samym sobą, która metoda da mi najwięcej frajdy. To głupie słowo. Nie przepadam za nim, ale dziś tak sobie napiszę. Czy trafię w sposób, który wyciśnie z kawy najwięcej smaku?

Driper i kalita odpadły. Kawa wyszła wyjątkowo delikatna, jakby nie chciała urazić. Myślę, że taka skryta. Nie, po prostu jest delikatna do przesady, żadnego pazura. W smaku orzeszki i czekolada, stonowane, pełny balans. W posmaku miła kwasowość.

A może El Salvador SHB La Majada udaje delikatną? Przycisnąłem ją aeropressem.  W efekcie więcej smaku orzeszków i czekolady, ale pazura dalej nie ma. Coś słabo. Mr Clever Dripper nie zawiódł, kawa wyszła intensywna, ale … szału nie ma.

Czas na automatyczne espresso. Crema gruba, jasna. O to właśnie chodziło. W tej wersji El Salvador SHB La Majada brzmi najlepiej, jest moc. Czekolada i orzeszki owinięte w cienki arkusz cynamonu. Posmak krótki, deserowy o kwaskowatym zakończeniu.

Na tą kawę idziemy jeden raz.

Uwagi techniczne.

Najlepszy wynik uzyskałem na temperaturze wody 85 stopni, na dawce kawy 8g na 100 ml wody.