Chwila z kawą. Chwila dla kawy.

chwila dla kawyByła. Minęła. Jest. Będzie. Jakby chaotycznie brzmiał wstęp to ma on sens. Chwila z kawą czy chwila dla kawy ? I tak w centrum jest kawa. Trzymam kubek z kawą w dłoni. Aromat kawy wypełnia przestrzeń. Przez kubki smakowe płynie czarna lawa. I to jest ta chwila, kiedy jestem z nią a ona ze mną.

Rano nie mam czasu. Spieszę się do pracy. Chyba, że mam wolne. Wtedy przygotowuję się na tą chwilę dłużej. Celebruję parzenie. Kiedy jestem w pracy, chwila z kawą ma wyznaczony czas. Przestrzegam go? I tak i nie. Spontanicznie lubię zaparzyć kawę. Ona jest wtedy tylko dla mnie.

Jestem w pracy. Myślę o kawie. Zerknę na insta, rzucę okiem na twitera. Sprawdzę emaila. Są momenty z kawą. Wirtualną. Są świeże oferty z kawą. Sklepy mniej więcej o dziewiątej proponują kawę.

Wracam do domu. Będzie obiad. Będzie spacer z psem. Dla relaksu. Będzie kawa. Będzie moja chwila z kawą. Chwila dla kawy. I … będzie coś jeszcze.

Będę chwilę dumał zanim wybiorę kawę. Zanim wybiorę metodę parzenia. W sumie to nie jest istotne. To nie jest istotne, naprawdę. Najważniejsze jest chwila. Ta chwila z kawą, kiedy cała metodologia parzenia, mielenia, rozlania do kubków dobiegnie końca.

Chwila z kawą

Kiedy wyrzucę filtr z kawą do kosza, kiedy wyrzucę “ciastko” z kolby do kosza. Wtedy na stole będą dwie rzeczy: serwer (dzbanek) z kawą albo dwa kubki z kawą. Jaka to różnica? Wyjaśniam. Kubki z kawą to np. latte. Parzyłem espresso.

Jeden dzień alternatywą. Drugi dzień z espresso.

Serwer z kawą. Alternatywnie. Przelew. Skończyłem. Kawę do kubków nalewa moja lepsza połowa. Patrzę na serwer i czekam. Nie nalewam. Chwila dla kawy. Wspólna. Razem. To jest ta chwila z kawą, na którą czekam.

Chwila dla kawy

Nieważne, co było przed jeszcze przed chwilą. Najważniejszy jest ten moment. Ta chwila z kawą. Siedzę. Patrzę na druga stronę. Uśmiecham się. To moja chwila z kawą. Chwila dla kawy. Nic się wtedy nie liczy.

Zanim znów porwie mnie rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *