Delegacja prawdę Ci powie. Wejdź i posłuchaj

delegacja prawdę ci powieDelegacja prawda Ci powie. Usiądź wygodnie i posłuchaj. To było nie tak dawno temu. To był zwykły szary dzień. Wróciłeś do domu ze spaceru z psem. I wtedy oznajmiła – Jadę na szkolenie. Delegacja. A Ty się wcale nie ucieszyłeś.

Faceci to proste urządzenia. Kobiety twierdzą, że wystarczy nacisnąć odpowiedni guzik i chodzą jak w zegarku. Faceci twierdzą, że ten guzik sami wskazali kobitkom, aby nie musiały długo szukać. A guzik uruchamia funkcje, które faceci zaprogramowali. Niech się kobietkom wydaje, że mają „kontrolę”

Delegacja prawdę Ci powie.

Delegacja zmienna jest jak kobieta. Dawniej się cieszyłeś. Chata wolna. A kiedy chata jest wolna … to wiadomo. Szaleństwo do białego rana. Zdrowie cieszyło się Twoim szczęściem. Było, minęło. Dawne czasy. Delegacja już nie cieszy.

Guzik włączony na ON

Uśmiechy. Uśmieszki. A Ty się nie cieszysz. Dowcipy, żarty nie bawią. Nie czujesz się bohaterem. Nie czujesz się bohaterem w swoim domu. Nie ma widowni. Nie ma publiczności. Nawet tej jednoosobowej. Nie będzie szalonej imprezy. Scenariusze filmowe nie sprawdzą się.

“Coś” jest nie tak!

A może starzejesz się? Nigdy nad tym się nie zastanawiałeś. Jesteś młody duchem. Wiek biologiczny nie ma dla ciebie znaczenia. A jednak coś się w Tobie zmieniło.

Guzik włączony na OFF

Masz wszystko. I nie masz. Guzik trzeba przeprogramować. Wiesz, że wyjazd służbowy to nie koniec świata. Za jakiś czas, znowu usłyszysz, że delegacja. Szkolenie. Kurs. Znasz to, bo sam pyrkałeś do ośrodka szkoleniowego na drugi koniec kraju.

Do niedawna śmiałeś się. Śmiałeś się, że delegacja to wybawienie. Wybawienie? Odzyskasz wolność. Poczujesz się wolny. A dziś ten sam śmiech więdnie. Już nie bawi. Nie zabawia. Jest drętwy. Sztuczny, jak podkład w sitcomie.

Cały czas jesteś wolny.

Czujesz się nieswojo. Wiesz, dlaczego? Delegacja prawdę Ci powie. Powiedziała. O tobie samym. Mała forma. Papierowa albo elektroniczna. Skrawek papieru.

„Już nie bawi Cię świat zabawek mechanicznych” to tylko słowa. Wyrazy. Tekst. Perfect. Dodajesz „coś” tam od siebie. Tekst, który dociera do Ciebie coraz mocniej.

Już wiesz. Wiem. Dlaczego nie bawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *