Faceci to duże dzieci? Zgadzam się

faceci to duże dzieciKupił sobie nową zabawkę, zamknął się w pokoju i zabawia się. Zabawka dla dziecka a stary się nią bawi? Faceci to duże dzieci. Biała koszula, krawat pod szyją a jak tylko zobaczył kolejkę szynową to zapomniał, że to nie jest zabawka dla jego grupy wiekowej. Faceci to duże dzieci ale nie ma się, czego wstydzić. Naprawdę.

Kolejka szynowa to ekstremalny przykład, bo nie znam faceta, który na widok kolejki szynowej pozostałby obojętny. Ten widok: makieta, szyny, wagoniki, lokomotywa i najważniejsza rzecz – serce, czyli maszynownia, centrum sterowania. Czujesz się jak pan i władca. Jak małe dziecko.

Stara zabawka – kosiarka żyłkowa zużyła się. Kosiła trawę, ale przychodziło to jej z coraz większym trudem. Lata eksploatacji zrobiły swoje. Czas na nową zabawkę. Przyszła pora na przeglądanie ofert sklepów oferujących kosiarki. Ależ to była zabawa! Porównywanie ofert, który kolor bardziej pasuje do kosiarki? Jaka pojemność silnika? Na jaki areał? Kosiarka z napędem czy pchana a może samojezdna?

Euforia, ekscytacja, jaka towarzyszy nam przy zakupie nowej zabawki, w tym przypadku kosiarki jest porównywalna z radością małego dziecka w sklepie zabawkowym. Tyle dobra wokół, że można zwariować ze szczęścia. Małe duże dziecko w raju.

Dziecko wychodzi ze sklepu z zabawką pod pachą. Pierwszy etap radości przechodzi w drugi – nową zabawkę trzeba sprawdzić. To zabawka a nie eksponat. Za oknem deszcz udaremnia plany zweryfikowania nabytej teoretycznej wiedzy. Zęby bolą, ale ćwiczysz cierpliwość. Ech faceci

Wreszcie. Jesteś na działce. Składasz kosiarkowego transformersa w całość. Czasami korzystasz z instrukcji. Czasami. Wiadomo, że twardziele wiedzą wszystko. Jesteś działkowy macho. Łapiesz za szarpaka, chcesz odpalić cudo techniki a ono milczy. Halo? Zapomniałeś dodać gazu.

faceci to duże dzieci - kosiarka

Charakterystyczny dźwięk unosi się nad trawą. Kosisz. Uśmiech na twarzy od ucha do ucha. Kosiłeś trawę wcześniej, ale dziś czujesz się jak pilot – oblatywacz. Masz misję do spełnienia. Trawę kosiłeś wiele razy, ale dziś na działkę zawitała nowa era – kosiarka pchana. Trawnik po koszeniu wygląda jak pole golfowe. Patrzysz triumfalnie na swoje dzieło.

Czy faceci to duże dzieci? Duże. Zgadzam się. Każdy cieszy się z nowej zabawki. Nie każdy się do tego przyzna. Czego się wstydzisz? Kupiłem nową kosiarkę i cieszę się jak dziecko. Ta historia jest o mnie. Myślę sobie, że kilka osób spokojnie opowiedziałoby podobną historię.

A kobitki? Uśmiechną się. Ich to nie dotyczy. A nowe ciuszki?  A nowe buty?

Faceci to duże dzieci. Naprawdę? Nie żartuj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *