Kawowe orzeźwienie kawa Kenia Gatuyaini

kawowe-orzezwienieKawowe orzeźwienie. Nie mogłem inaczej nazwać tego wpisu a przyznaję, szukałem innego nagłówka dla tej opowieści. Kenia Gatuyaini wybrałem pod cold drippa. Kawa na zimno na letnie upały, ale okazała się również idealna na … jesienne orzeźwienie.

– Dlaczego kawowe orzeźwienie?

Dla wielu z nas, kawa to poranny budzik. Im więcej czytam o kawie, tym bardziej wydaje się to tylko pustym hasłem „pobudzacz, naturalny dopalacz, poranny kop” które marketingowcy tłuką do głów nieświadomych kawoszy. Jedną z ciekawszych informacji o kawie, którą niedawno usłyszałem (radio) – potwierdzone badaniami naukowców – organizm z rana nie potrzebuje kofeiny. Nie działa stymulująco na organizm. Kawa wypita po godzinie dziewiątej daje więcej mocy. Zainteresowanych odsyłam do google. Dlatego tytuł wpisu to kawowe orzeźwienie, bo Kenia Gatuyaini ma małą zawartość kofeiny, za to pobudza smakiem.

Kenia Gatuyaini to naturalne kawowe orzeźwienie na lato i jesień. Jak to możliwe? Za oknem upał, koszula klei się do pleców. A my? A my wrzucamy kostki lodu do szklanki i parzymy Kenię Gatuyaini i letni upał wydaje się pięknym snem.

Kawowe orzeźwienie ma smak cytrusów. Kwaskowata limonka walczy o prym z cytryną. Cytryną z krwi i kości. A kiedy już spór zostaje rozstrzygnięty, za linii horyzontu wyłania się czarna porzeczka w akompaniamencie rabarbaru, która definitywnie łagodzi spór.

Tak było latem

Pierwsze ochłodzenie za oknem i człowiek już tęskni za latem. Kawowe orzeźwienie działa w drugą stronę – wywołuje gorącą letnią atmosferę. Nie wychładzamy smaku kostkami lodu, kawa jest wtedy bardziej cytrusowa. Cytrusy są dojrzałe, nabrzmiałe i pełne soku. Limonka z cytryną na pierwszej linii frontu przynosaą poranną letnią temperaturę a czarna porzeczka przypomina nam, czym jest upał!

Siedzę w fotelu, w jednej ręce trzymam kubek z kawowym orzeźwieniem w drugiej ręce muffinka. Zdrowa muffinka.

kawowe-orzezwienie-i

Przegryzam, smaki się mieszają. Soki drażnią kubki smakowe. Za oknem na przemian ciepło i zimno. Pochmurnie i błękitnie.

A moje kawowe orzeźwienie działa bez względu na pogodę i temperaturę za oknem. Polecam

2 myśli w temacie “Kawowe orzeźwienie kawa Kenia Gatuyaini

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *