Maski, przyłbice czyli wirus idzie na wybory

Maski, przyłbice i respiratory. Respiratory, o których do niedawna mało kto słyszał. Zresztą o maskach i przyłbicach też mało kto słyszał. Przynajmniej nie na taką skalę. Pojęcia obiły się o uszy i uleciały z wiatrem. Wirus zmienił rzeczywistość. Wirus zmienia rzeczywistość. Wirus idzie na wybory.

Kto stoi za wirusem?

Wirus. Przyszedł niespodziewanie? Dla jednych tak, dla drugich było oczywistością, że przyjdzie. Przyszedł. Rozpanoszył się. Kostucha zbiera żniwo. Co to za żniwo? Zabiera najmniej odpornych. Zabiera starszych. Młodych oszczędza? Młodych bezmyślnych nie oszczędza. Zabiera ich ze sobą.

Myjesz ręce? Myjesz. Pamiętaj o masce. Maskę musisz nosić. I nos ma być zakryty. Może być przyłbica. Plujka – jak słyszę. Ma pan plujkę – młody człowiek przygląda się. Sam nie ma sanitarnego wdzianka. Luzak. Wokół nie ma ludzi.

Ubieramy maseczki. Myjemy ręce. Dezynfekcja obowiązkowa. Nie. Już nie musimy ubierać maseczek. One i tak nie pomagały. Wirus w odwrocie, spada liczba zakażeń. Obostrzenia nie są już rygorystyczne. Luz. Są tacy, co wiedzą wszystko lepiej. Zawsze. Nigdy się nie mylą.

Jakbyś tego nie wiedział. Ja tego nie wiedziałem. Byliśmy. Jesteśmy przygotowani na epidemię. W sumie, jeśli mogę tak napisać, to epidemia nie miała żadnych szans. Szczepionka. Szczepionkę mamy zaklepaną za oceanem. Wirus ją nam załatwił.

Kto jest wirusem?

Przed wirusem zamknęliśmy się w domach. Wygasiliśmy pod kotłem. Gospodarka pod butem. Gospodarka, taka jak nasza – wirusa się nie obawia. Wydajemy … o przepraszam, pomagamy przedsiębiorcom. Zadbaliśmy o swoich. Hm, … o których? Niech no chwilę pomyślę.

Wirus otworzył nam oczy. Jesteśmy specjalistami od wirusów. Wiemy o nim wszystko. Ryzyka nie ma, można zasiedlać plażę. Metry kwadratowe w sklepach nie obowiązują. Maski opadły. Alkohol zabija zarazki.

Wirus rządzi? Nie, on pomaga w rządzeniu. W zarządzaniu. Każdy go wykorzystuje. Można zarobić. Można stracić. Można. Co można stracić? Rozsądek. Nie mamy go. Nie ma cwaniaka. Licytacja trwa. Kto wygrał? Kto przewidział przyszłość. Tak, te zawody mają przyszłość. Głupota nie tanieje i ciągle jest w podaży. Popyt nie spada.

Wirus. Obiegł cały świat. Zdobył go. Obnażył słabości. Wszystkich. Teraz wirus idzie na wybory.

Kto jest wirusem?

Wirus idzie na wybory. Idzie razem z nami. Czy wróci z wyborów? Kto wie? Wybory mają to do siebie, że możemy źle wybrać. Kogo za ten wybór będziemy obarczać?

2 myśli w temacie “Maski, przyłbice czyli wirus idzie na wybory

    1. Mr. Kaffeino Autor wpisu

      Pilnowali. Miało nie być już wirusa – a teraz, kiedy piszę ten komentarz – ma się w najlepsze.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *