Nieśmiertelny żywot doprowadzi marzycieli do łez.

nieśmiertelny żywot nie jest spełnieniem marzeń.Kto! Choć raz nie pomyślał o tym. Jestem nieśmiertelny. Kostucha nie zapuka do drzwi, nie upomni się. Wstajesz rano. Witasz kolejny dzień. I kolejny dzień. Kolejny. Czas już nie jest pręgierzem. Można go bezkarnie marnować . Nieśmiertelny żywot doprowadzi do łez wielu marzycieli. Marzenie zmieni się w koszmar.

Nieśmiertelny żywot. Czuję ból w plecach. To tylko ból. Minie. Nic groźnego mnie nie spotka. Kilkudniowa dolegliwość. Katar? Jaki katar? Taka myśl przyszła do głowy – jestem nieśmiertelny – to czy w ogóle mogę zachorować? Wirusy tego świata są ciekawostką medyczną. Odniesione rany nie są groźne, zakażenie odeszło do lamusa.

A co z głową?

Głowa. Umysł. Kłębowisko myśli. Urojenia. Lęki. Neurozy. Światłe idee. Mózgownica pomieści wszystko. Nieśmiertelny żywot będzie prowadził przez góry i doliny. Czy jestem w stanie to znieść, wytrzymać. Co będzie porażką a co sukcesem. Czy będę w stanie wymazać z pamięci złe chwile? Będę pamiętał tylko o dobrych, bo tak wygodnie.

Czy tylko ja będę nieśmiertelny?

Wybrany. Wybraniec. Wybrany, przez kogo? Jestem nieśmiertelny. Ty jesteś nieśmiertelny. Snujemy się po świecie bez szans na dotarcie do mety. Czy o to nam chodziło? Czy aby na pewno.

Czym ryzykuję w życiu, mam go pod dostatkiem. Czy wypełniam je treścią, nadaję mu smaku. Delektuję się. Day by day. Dawno temu zadawaliśmy sobie to pytanie na podwórku. Mali chłopcy siedzą na usypanej przez spychacze górce. Wielkiej górze. Przed oczyma rozciągał się krajobraz betonowych blokowisk. Siedzimy.

– Chciałbyś?

– Nie

– Dlaczego?

– Mam zostać sam na świecie.

– A ja chciałbym – jeden wyłamał się. Egoista czy jedyny odważny, żeby o tym powiedzieć na głos. Nie ma go wśród nas.

Jestem nieśmiertelny. Jestem nieśmiertelną jednostką. Żegnam wszystkich. Zostaję sam.

Prasa codziennego nieużytku przynosi sensacyjną wiadomość – opracowywana jest technologia połączenia ludzkiego ciała z komputerem – nieśmiertelność jest blisko. Spełnią marzenia bogacze, oni w pierwszej kolejności skorzystają z owoców nowej technologii. Szczęściarze.

Nieśmiertelny żywot doprowadzi marzycieli  do łez. Marzenia nie zawsze spełniają się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *