Śmieszne to było …

microphoneUbawiłem się, jestem w pełni usatysfakcjonowany. No taka beka, jeszcze kilka takich kawałów poproszę. Panowie i panie wysilcie się trochę bardziej.

Wstajesz rano i wiadomo gdzie kierujesz pierwsze kroki. A potem nieodłącznym towarzyszem poranka jest radio. Prezenterzy/ki na siłę bawią, rozśmieszają, wygłupiają się, robią wszystko abyś wpadł w dobry humor, jak jeszcze go nie masz. Radio musi być zabawne. Dosłownie musi. Nie będzie zabawnie, słuchacz przełączy na inną stację. Tam też będzie zabawnie, śmiesznie, kawałami sypią jak z rękawa. Choćbyś nie chciał to i tak musisz się uśmiechnąć. Rzucony kawał słyszałeś już wcześniej, nie szkodzi, teraz jest w innej interpretacji.

Przedmiotem super żartów są politycy, głównym tematem przewodnim są byli premierzy, premier Tusk wyjechał, ale premier Kaczyński został. Donald nie mówi po angielsku, a Jarosław jest niski. Z tego kontrastu zawsze się wyciągnie wątek do żartów. Do tego zestawu żartów dorzuci się kandydatkę na prezydenta Ogórek, podleje sosem a`la Biedroń, kpiąc z jego orientacji seksualnej. I już jest śmiesznie!

– Dlaczego w kraju jest teraz tak dobrze? – Pyta prezenter, w serwisie podano wskaźniki ekonomiczne, które pną się w górę.
– Bo premier Donald Tusk wyjechał z kraju, ha ha ha! – Prezenter wyjaśnia.

Super kawał, śmieszne. I tak przez cały tydzień. Śmiesznie jest i będzie śmiesznie. Od rzuconego kawału poczułem się lepiej, w ekspresowym tempie wytłumaczono zły stan gospodarki.

– Taki mamy klimat – znana wypowiedź Bieńkowskiej, dziś stanowi podsumowanie każdego nieprzychylnego komentarza. I jest śmieszne. Dawniej kible w pociągach nie zamarzały, bo deski klozetowe były ogrzewane.

Żeby było jeszcze śmieszniej, zadzwoni się do Kowalskiego, jego łatwo urobić, będzie śmiesznie na antenie, słuchacze się uśmieją i słupki słuchalności pójdą w górę. Celebryci to wdzięczny temat do nabijania się. Celebryci sami dostarczają tematów, to jest w ich interesie, inaczej nie istnieją.

Słucham radio, ale bez entuzjazmu. Serwisy informacyjne bywają śmieszniejsze niż kawały opowiadane przez prezenterów. Macie podobne odczucia ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *